Skip to main content

Wyostrzają owal twarzy, poprawiają koloryt cery, skutecznie ją dotleniając, spłycają blizny i wygładzają bruzdy, niwelują zmarszczki i sprawiają, że czujemy się młodziej i piękniej. Idealnie sprawdzają się w pielęgnacji piersi. Kolorowe plastry stały się już nieodłącznym elementem przedłużenia efektu w profesjonalnych zabiegach terapii manualnej, ale też z powodzeniem można je stosować w domowym zaciszu.

Kinesiotaping – czyli plastrowanie dynamiczne z wykorzystaniem taśm kinezjologicznych, doskonale sprawdza się w kosmetologii. Od wielu lat w Facemodeling Academy stosuję i polecam taping. Jeszcze kilka lat temu kolorowe plastry wywoływały zdziwienie i sceptyczne podejście, a dziś jest to jeden z bardziej pożądanych zabiegów w świecie „slow beauty”. Na czym on polega i komu jest dedykowany?

Zanim jednak odpowiem na te pytania, przytoczę krótką historię kinesiotapingu. Metoda ta została stworzona pod koniec lat siedemdziesiątych przez doktora Kenzo Kase, który jako chiropraktyk nie stosował leków, ale poszukiwał metody, która zmniejszy ból. Za wszelką cenę chciał ulżyć swoim pacjentom. Po wielu latach badań stworzył i opatentował własną metodę, którą nazwał Kinesio-Taping. Zastosowanie znalazła ona głównie w rehabilitacji sportowców.

Poczuć się młodziej i piękniej

Taping twarzy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki upływającego czasu. Z tej metody mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Plastrowanie to również doskonała profilaktyka. Należy jednak pamiętać o tym, że emocje wyrażane na twarzy można złagodzić, uwolnić poprzez masaż, ale są one wyrazem naszego życia.

Rehabilitanci kinesiotaping wykorzystują jako metodę łagodzenia bólu reumatycznego lub pourazowego. W naturalnej kosmetologii spełnia on zupełnie inne zadania. Poprawia wygląd twarzy, szyi, dekoltu czy biustu. Odpowiednia aplikacja taśm wpływa na: modelowanie linii twarzy, regenerację tkanek, wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawę elastyczności i jędrności skóry, zrelaksowanie i pozbycie się napięć mięśni żwaczy, które napinają się przez stres i negatywne emocje, co może prowadzić do bruksizmu i problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym.

Kinesiotaping estetyczny usuwa obrzęki i zastoje limfatyczne w okolicach twarzy, szczególnie w okolicy podbródka, oczu i środkowej części twarzy.

Czy są przeciwwskazania do kinesiotapingu? Są, ale jest ich niewiele. To głównie alergie skórne, które mogą wystąpić po naklejeniu plastra. Stany zapalne, podrażnienia i infekcje skórne, zakrzepica żył, świeże rany i blizny.

I w domu i w profesjonalnym gabinecie odnowy

Kinesiotaping BIO-estetyczny wkracza do salonów i gabinetów odnowy biologicznej.
Warto więc zgłębiać i poznawać tajniki tej metody. Wspiera ona lifting twarzy, pozwala niwelować napięcia mięśniowe, zastoje limfatyczne w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, przywraca właściwy tor oddechowy. To niezwykle istotny i wysoce skuteczny element odnowy biologicznej, efektywna forma rehabilitacji estetycznej tkanek naszej twarzy, szyi, dekoltu oraz biustu. Wspaniała metoda, bez której rehabilitacja czy terapia odnowy biologicznej twarzy staje się niepełna.

Jeżeli chcesz taping twarzy zastosować w domu, na początku można, a nawet trzeba, udać się do specjalisty, który podpowie, jak prawidłowo powinien przebiegać ten proces. Później już nic nie stoi na przeszkodzie, by taping twarzy odbył się przed własnym lustrem.

Taśmy można przyklejać na czoło, okolicę oczu, policzki, na nos, podbródek i szyję. Naklejone na twarz pozostawia się na około 6 do 8 godzin. W taśmach naklejonych na ciało można się kąpać, ale bezwzględnie nie można korzystać z sauny, solarium. Oklejoną twarz należy chronić przed promieniami słonecznymi.

Taping twarzy to wspaniała metoda, bez której rehabilitacja czy terapia odnowy biologicznej twarzy byłaby niepełna.

Piękne piersi to zdrowe piersi

Badania naukowe dowodzą, że regularny masaż piersi pomaga zapobiegać tworzeniu się guzków i torbieli. Na ich strukturę w większości składa się tkanka tłuszczowa, która to podatna jest na kumulację toksyn. Odpowiedni automasaż może znacznie wspomóc naturalny proces detoksykacji, nie tylko samego biustu, ale i całego organizmu.

To odpowiednie krążenie krwi, jakościowy i regularny ruch naszych tkanek, wpływa znacząco na stan zdrowia oraz bioestetykę naszych piersi, a dodatkowo ich witalność sprawia, że są one podstawą i fundamentem dla młodości i witalności naszej twarzy.

Tu z pomocą przychodzą również taśmy kinesiologiczne, które wspomagają modelowanie i rewitalizację Twoich piersi.

Wszystkie techniki kinesiotapingu BIO-estetycznego zawarte w metodzie facemodelingu, skutecznie rozprawią się z napięciami i blokadami tkanek naszej twarzy, dając spektakularny efekt łagodności, a piersiom witalność i zdrowie.

Zapraszam również do zaprzyjaźnienia się z kolorowymi plastrami, a pomocne w tym będą moje videobooki: